| Start System | Electric Auto Start |
|---|---|
| Insulation Class | Class H |
| Hs Code | 85021200 |
| Stamford Alternator | LVI634C |
| Voltage | 220V / 380V / 440V |
| Alternator Brand | Stamford |
|---|---|
| Hs Code | 85021200 |
| Temperature Rise | Class F |
| Output Type | AC Three Phase 220/380V 50/60Hz |
| Voltage | 220V / 380V / 440V |
| Certificates | CE, ISO9001 |
|---|---|
| Rated Voltage | 110v/120v/220v/230v/240/380V/400V/415V |
| Current | 475.6A |
| Frequency | 50 Hz |
| Option | Battery Charger/ ATS |
| Rated Voltage | 110v/120v/220v/230v/240/380V/400V/415V |
|---|---|
| Fuel Tank | Base Fuel Tank Keep Running 8 Hours |
| Option | Battery Charger/ ATS |
| Type | Open Type |
| Prime | 320KW 400KVA |
| Cooling System | Air/Water |
|---|---|
| Voltage | 400V/230V/110V |
| Warranty | 1-2 Years |
| Control System | Manual/Automatic |
| Speed | 1500rpm/1800rpm/3000rpm |
| Brand | Cummins, Perkins, Deutz, Volvo, MTU, Doosan, Etc. |
|---|---|
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Speed | 1500rpm/1800rpm/3000rpm |
| Control System | Manual/Automatic |
| Export Markets | Global |
| Starting System | 12V DC Electric Start |
|---|---|
| Conditions Of Use | Land Use |
| Air Breaker | MCCB DLIXI 3 Pole Or 4 Pole |
| Installation Method | Fixed |
| Output Power | 20KW 25KVA |
| Hs Code | 85021200 |
|---|---|
| Alternator Brand | Stamford |
| Temperature Rise | Class F |
| Voltage | 220V / 380V / 440V |
| Weight | Varies By Model, Approx. 1000-5000 Kg |
| Insulation Class | Class H |
|---|---|
| Induction | TC |
| Control Panel | Smartgen, Deepsea,ComAp |
| Output Type | AC Three Phase 220/380V 50/60Hz |
| Stamford Alternator | LVI634C |
| Induction | TC |
|---|---|
| Hs Code | 85021200 |
| Temperature Rise | Class F |
| Stamford Alternator | LVI634C |
| Alternator | Stamford, Leroy Somer ,Marathon,Engga |