| Starting System | Electric Start / Manual Start |
|---|---|
| Fuel Consumption | Low/Medium/High |
| Warranty | One Year Or 1000hrs |
| Standby Power | 55kva / 44kw |
| Fuel System | PB In-line Pump |
| Model | PF-FW33 |
|---|---|
| Power Range | 20kW-220kW |
| Fuel System | PB In-line Pump |
| Alternator Brand | Stanford |
| Fuel | Diesel |
| Alternator Brand | Stanford |
|---|---|
| Power Range | 20kW-220kW |
| Starting System | Electric Start / Manual Start |
| Fuel System | PB In-line Pump |
| Fuel | Diesel |
| Frequency | 50 Hz / 60 Hz |
|---|---|
| Weight | 500 Kg - 3000 Kg |
| Alternator Brand | Stanford |
| Starting System | Electric Start / Manual Start |
| Rated Relative Humidity | ≤ 60 % |
| Weight | 500 Kg - 3000 Kg |
|---|---|
| Starting System | Electric Start / Manual Start |
| Power Range | 20kW-220kW |
| Alternator Brand | Stanford |
| Frequency | 50 Hz / 60 Hz |
| Rated Power | 400kw/500kva |
|---|---|
| Standby Power | 440kw/550kva |
| Engine | Original USA Cummins |
| Alternator | Orginal Stamford / Leory Somer |
| Controler Panel | DeepSea / Smartgen |
| Rated Power | 20KW / 25KVA |
|---|---|
| Standby Power | 22KW / 28 KVA |
| Engine | FONTON / LOVOL |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110/6020/7220/7320 |
| Power(Prime/Standby) | 25-200kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | Depending On Power |
| Voltage | 220v-690v |
| Engine | Ricardo |
| Power(Prime/Standby) | 25-200kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | Depending On Power |
| Voltage | 220v-690v |
| Engine | Ricardo |
| Power(Prime/Standby) | 20kw 24kw 30kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | Depending On Power |
| Voltage | 220v-480v |
| Engine | YangDong |