| Output Power | 22kw - 112kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | LOVOL |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Output Power | 28kva -140kva |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Lovol |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Power(Prime/Standby) | 20kva To 200kva |
|---|---|
| Standby Power | 22kva To 220kva |
| Current | 50A To 500A |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Foton Lovol Diesel Engine |
| Power(Prime/Standby) | 20kva To 200kva |
|---|---|
| Standby Power | 22kva To 220kva |
| Current | 50A To 500A |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Foton Lovol Diesel Engine |
| Genset Type | Super Silent Type |
|---|---|
| Optional | ATS Or Water Heater |
| Displacement | 6.7L |
| Rated Power | 40KVA / 32KW |
| Enginetype | Diesel |
| Power Range | 35-450KVA |
|---|---|
| Enginetype | Diesel |
| Certificates | CE, ISO9001 |
| Fuel Tank | Base Fuel Tank Keep Running 8 Hours |
| Optional | ATS Or Water Heater |
| Fuel Tank | Base Fuel Tank Keep Running 8 Hours |
|---|---|
| Rated Power | 40KVA / 32KW |
| Option | Battery Charger/ ATS |
| Prime | 320KW 400KVA |
| Power Range | 35-450KVA |
| Type | Open Type |
|---|---|
| Prime | 320KW 400KVA |
| Current | 475.6A |
| Optional | ATS Or Water Heater |
| Fuel Tank | Base Fuel Tank Keep Running 8 Hours |
| Purpose | Marine Emergency Generating On Deck |
|---|---|
| Induction | TC |
| Stamford Alternator | LVI634C |
| Temperature Rise | Class F |
| Insulation Class | Class H |
| Fuel Tank | Base Fuel Tank Keep Running 8 Hours |
|---|---|
| Optional | ATS Or Water Heater |
| Prime | 320KW 400KVA |
| Type | Open Type |
| Option | Battery Charger/ ATS |