| Rated Power | 50KW To 300KW |
|---|---|
| Standby Power | 55KW To 330KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Engine |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / Smartgen |
| Rated Power | 50KW To 300KW |
|---|---|
| Standby Power | 55KW To 330KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Engine |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / Smartgen |
| Rated Power | 50KW To 300KW |
|---|---|
| Standby Power | 55KW To 330KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Engine |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / Smartgen |
| Rated Power | 125KVA /100 KW |
|---|---|
| Standby Power | 137KVA/ 110KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Motor |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / DeepSea 6020 /Smartgen |
| Model | GP55LVS |
|---|---|
| Certificate | CE/ISO9001 |
| Power Factor | 0.8 |
| Genset Structure | SILENT |
| Insulation Class | H |
| Output(Prime/Standby) | 75kva/ 83kva |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | Depends On Power |
| Voltage | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Engine | FPT/ NEF45Sm2A(ITALY) |
| Power(Prime/Standby) | 70KW/88KVA 77KW/96KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | Depending On Power |
| Voltage | 220v-690v For Option |
| Engine | Ricardo/R6105ZDS |
| Certificates | CE, ISO9001 |
|---|---|
| Rated Voltage | 110v/120v/220v/230v/240/380V/400V/415V |
| Current | 475.6A |
| Frequency | 50 Hz |
| Option | Battery Charger/ ATS |
| Speed | 1500rpm/1800rpm/3000rpm |
|---|---|
| Power | 20kw-2000kw |
| Cooling System | Air/Water |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Fuel | Diesel |
| Start System | Electric Auto Start |
|---|---|
| Insulation Class | Class H |
| Hs Code | 85021200 |
| Stamford Alternator | LVI634C |
| Voltage | 220V / 380V / 440V |