| Hs Code | 85021200 |
|---|---|
| Alternator Brand | Stamford |
| Temperature Rise | Class F |
| Voltage | 220V / 380V / 440V |
| Weight | Varies By Model, Approx. 1000-5000 Kg |
| Power Rate | 30kva |
|---|---|
| Frequency | 50HZ |
| Engine Model | Chinese Brand Or Famous Brand For Optional |
| Voltage | 230/400V |
| Alternator | Stamford/Leroy Somer/Marathon For Optional |
| Generator Type | Silent.Open.Trailer |
|---|---|
| Rated Output Power | 5.0KW 5.5KVA |
| Engine | 188FAGE |
| Structure Type | Single Cylinder , In Lined 4 Stroke, Direct Injection |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Type | Silent |
|---|---|
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Engine | FPT/Cummins/Perkins/Doosan/Fawde |
| Alternator | STAMFORD/LEORY SOMER/MARATHON/MECCALTE |
| Control Panel | Deepsea/Comap/Smartgen/Harsen |
| Engine | FAWDE |
|---|---|
| Engine Brand | 4DX23-65D |
| Controller | Deepsea, Smartgen, Harsen |
| Phase | Singlephase/3 Phase |
| Warranty | 12 Months/ 1 Year |
| Model | GD10TS |
|---|---|
| Certificate | CE/ISO9001 |
| Power Factor | 0.8/1 |
| Insulation Class | H |
| Protection Class | IP23 |
| Model | PF-FW33 |
|---|---|
| Certificate | CE/ISO9001 |
| Power Factor | 0.8 |
| Starting Method | Mechanical Or Electronic |
| Color | Depend |
| Power Rate | 100kva |
|---|---|
| Frequency | 50HZ |
| Engine Model | Chinese Brand Or Famous Brand For Optional |
| Voltage | 230/400V |
| Alternator | Stamford/Leroy Somer/Marathon For Optional |
| Engine | FAWDE Diesel Generator Set |
|---|---|
| Alternator | China Stamford |
| Controller | Smartgen 6110 |
| Phase | AC Three Phase |
| Warranty | 12 Months/ 1 Year |
| Rated Power | 132KW/165KVA |
|---|---|
| Standby Power | 145KW / 181KVA |
| Voltage | 220/380v 230/400v 240/415v |
| Engine | DongFeng Cummins 6BTAA5.9-G12 |
| Alternator | Original Stamford |