| Rated Power | 63KVA /50 KW |
|---|---|
| Standby Power | 70KVA/ 55 KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Engine YC4D85Z-D20 |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / Smartgen |
| Type | Silent |
|---|---|
| Engine | FAWDE |
| Alternator | Stamford Type |
| Control Panel | Smartgen |
| Warranty | 12 Months / 1 Year |
| Type | Silent |
|---|---|
| Engine | FPT |
| Warranty | 12 Months/1000 Hours |
| Starting Method | 12V Electrical Strating |
| Noise Level(7m) | 72dBA |
| Type | Silent |
|---|---|
| Engine | FAWDE |
| Alternator | Stamford Type |
| Control Panel | Smartgen 6110 |
| Warranty | 12 Months / 1 Year |
| Rated Power | 500kva / 400kw |
|---|---|
| Standby Power | 550kva / 440kw |
| Engine | Cummins Diesel Engine KTA19-G4 |
| Alternator | Stamford |
| Controller | DeepSea 7320 |
| Brand | GP17FWS |
|---|---|
| Starting Method | Electric Start |
| Certificate | CE/ISO9001 |
| Speed | 1500rpm |
| Noise Level | 65 Db(A) @ 7 Meters |
| Generator Type | Portable/Homeuse Genset |
|---|---|
| Engine Model | PowerFriend/188FAGE |
| Net Weight | 170kg |
| Warranty | 12 Months/1000 Hours |
| Power Factor | 1 |
| Power(Prime/Standby) | 5000W/5500W |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 186FA |
| Rated Power | 125KVA /100 KW |
|---|---|
| Standby Power | 137KVA/ 110KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Motor |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / DeepSea 6020 /Smartgen |
| Air Breaker | MCCB DLIXI 3 Pole |
|---|---|
| Rated Power | 30KVA / 24KW |
| Standby Power | 33KVA/ 26KW |
| Warranty | 1 Year Or 1000 Hours |
| Engine | Ricardo KOFO Diesel Engine |