| Starting System | Electric Start / Manual Start |
|---|---|
| Fuel Consumption | Low/Medium/High |
| Warranty | One Year Or 1000hrs |
| Standby Power | 55kva / 44kw |
| Fuel System | PB In-line Pump |
| Frequency | 50 Hz / 60 Hz |
|---|---|
| Weight | 500 Kg - 3000 Kg |
| Alternator Brand | Stanford |
| Starting System | Electric Start / Manual Start |
| Rated Relative Humidity | ≤ 60 % |
| Power Output | 100KW |
|---|---|
| Rated Speed | 3000r/min |
| Power Factor | 0.8 |
| Alternator Brand | STAMFORD / PI144E |
| Option | ATS/ Fuel Tank Capacity/colors/Logo |
| Power Output | 100KW |
|---|---|
| Rated Currency | 144A |
| Option | ATS/ Fuel Tank Capacity/colors/Logo |
| Rated Power | KVA 6.25 |
| Coolingsystem | Water-cooled |
| Genset Type | Super Silent Type |
|---|---|
| Optional | ATS Or Water Heater |
| Displacement | 6.7L |
| Rated Power | 40KVA / 32KW |
| Enginetype | Diesel |
| Insulation Class | H |
|---|---|
| Alternator Brand | Stamford |
| Phase | 3 |
| Genset Structure | SILENT |
| Warranty | 1 Year |
| Export Markets | Global |
|---|---|
| Control System | Manual/Automatic |
| Warranty | 1-2 Years |
| Power | 20kw-2000kw |
| Speed | 1500rpm/1800rpm/3000rpm |
| Cooling System | Air/Water |
|---|---|
| Voltage | 400V/230V/110V |
| Warranty | 1-2 Years |
| Control System | Manual/Automatic |
| Speed | 1500rpm/1800rpm/3000rpm |
| Structure | Open/Silent/Container |
|---|---|
| Speed | 1500rpm/1800rpm/3000rpm |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Control System | Manual/Automatic |
| Export Markets | Global |
| Structure | Open/Silent/Container |
|---|---|
| Power | 20kw-2000kw |
| Export Markets | Global |
| Speed | 1500rpm/1800rpm/3000rpm |
| Warranty | 1-2 Years |