| Output Power | 1000KW 1250KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Perkins |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Output Power | 800KW 1000KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Output Power | 640KW 800KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220/380V,230/400V,240/415V |
| Engine | Perkins/4006-23TAG3A |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Output Power | 400KVA / 320KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Original UK Perkins 2206C-E13TAG3 |
| Alternator | Original Stamford / Mecc Alte |
| Power(Prime/Standby) | 250KVA 200KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | 360A |
| Voltage | 220v/380V, 230V/400V |
| Engine | Perkins/1506A-E88TAG3 |
| Output Power | 48KW 60KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Perkins |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Genset Model | GP88PS |
|---|---|
| Engine Brand | PerKins |
| Prime Power | 64KW/80KVA |
| Standby Power | 70KW/88KVA |
| Controler Panel | Deepsea/ ComAp/ Smartgen |
| Genset Model | GP28PS |
|---|---|
| Engine Brand | Perkins |
| Prime Power | 20KW 25KVA |
| Standby Power | 22KW 28KVA |
| Engine Model | 404D-22TG |
| Genset Model | GP28PS |
|---|---|
| Engine Brand | PerKins |
| Prime Power | 20KW/25KVA |
| Standby Power | 22KW/28KVA |
| Engine Features | 4 Cylinder, 4 Stroke, Water Cooled, Natural Intake |
| Engine Brand | Perkins |
|---|---|
| Prime Power | 34KW 43KVA |
| Genset Model | GP43PS |
| Standby Power | 37KW 47KVA |
| Engine Model | 1103A-33TG1 |