| Output Power | 7kva |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | 198FAE |
| Alternator | 100% Copper |
| Power(Prime/Standby) | 5kva/5kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 20A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 186FAE 4 Stroke |
| Power(Prime/Standby) | 5kva/5kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 20A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 186FAE 4 Stroke |
| Rated Power | 7.0KW/7.5KVA |
|---|---|
| Standby Power | 7.0KW/7.5KVA |
| Engine | 192FAGE |
| Alternator | 100% Copper, Brushless, With AVR |
| Warranty | 1 Year Or 1000 Hours |
| Power(Prime/Standby) | 8.5KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 36.9A |
| Voltage | 220/230/240V |
| Engine | 192FB/P-E |
| Power(Prime) | 12KW / 12KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 54A |
| Voltage | 220v |
| Engine | 2V92 , 2 Cylinder Diesel Motor , Air Cooled |
| Power(Prime/Standby) | 12KW / 12KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 54A |
| Voltage | 220v |
| Engine | 292 , 2 Cylinder Diesel Motor , Air Cooled |
| Generator Type | Silent.Open.Trailer |
|---|---|
| Rated Output Power | 5.0KW 5.5KVA |
| Engine | 188FAGE |
| Structure Type | Single Cylinder , In Lined 4 Stroke, Direct Injection |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Product Name | Diesel Generator |
|---|---|
| Prime Power | 11/14 12/15 (Kw/Kva) |
| Standby Power | 12/15 12.5/16 (Kw/Kva) |
| Genset Model | PD15ST3 |
| Engine Model | 292F |
| 5kva Motor Generator Type | Portable Silent |
|---|---|
| 5kva Motor Generator Certificate | CE/ISO9001 |
| 5kva Motor Generator Color | Customers' Requirement |
| 5kva Motor Generator Warranty | 12 Months/1000 Hours |
| Options | Customer's Logo |