| Rated Power | 400KVA / 320KW |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 576A |
| Voltage | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Engine | FPT FPT/ CURSOR13TE3A MADE IN ITALY |
| Output Power | 250KW 312KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Yuchai,Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Generator Type | 40 Foot Container Canopy |
|---|---|
| Engine Model | Cummins KTA38-G9 |
| Alternator | ORIGINAL STAMFORD |
| Controller | DEEPSEA 7320 |
| Fuel Tank | 6 Hours At 100% Loading |
| Output Power | 1000KVA /800KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220/400V 230/430 240/415 Optional |
| Engine | Cummins |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Rated Power | 40kw/50kva |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 72A |
| Voltage | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Engine | FPT FPT/ NEF45Am1A |
| Output Power | 1000KVA /800KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220/400V 230/430 240/415 Optional |
| Engine | Cummins |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Output Power | 120KW 150KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Perkins |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Rated Power | 48kw / 60kva |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 87A |
| Voltage | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Engine | Cummins Engine |
| Power(Prime) | 25KVA / 20 KW |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 50A |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | USA Brand Cummins Engine |
| Genset Model | GP550CCS |
|---|---|
| Prime Power | 400KW 500KVA |
| Standby Power | 440KW 550KVA |
| Engine Features | 6-cylinder,4 Stroke,water Cooled ,Turbo |
| Engine Brand | Cummins |