| Type | Silent |
|---|---|
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Engine | FPT/CUMMINS/PERKINS/DOOSAN/FAWDE |
| Alternator | STAMFORD TYPE |
| Control Panel | Smartgen 6110 |
| Engine | Perkins |
|---|---|
| Alternator | China Stamford |
| Controller | Smartgen 6110 |
| Phase | 3 Phase |
| Warranty | 12 Months/ 1 Year |
| Engine | CUMMINS / FPT / PERKINS |
|---|---|
| Alternator | Copy Stamford |
| Controller | Smartgen 6110 |
| Phase | 3 Phase |
| Warranty | 12 Months/ 1 Year |
| Type | Silent |
|---|---|
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Engine | FPT/Cummins/Perkins/Doosan/Fawde |
| Alternator | STAMFORD/LEORY SOMER/MARATHON/MECCALTE |
| Control Panel | Deepsea/Comap/Smartgen/Harsen |
| Type | Silent |
|---|---|
| Engine | FPT/CUMMINS/Perkins |
| Warranty | 12 Months/1000 Hours |
| Noise Level(7m) | 72dBA |
| Power Factor | 0.8 |
| Engine | UK PERKINS |
|---|---|
| Alternator | China Stamford |
| Controller | Smartgen 6110 |
| Phase | 3 Phase |
| Warranty | 12 Months/ 1 Year |
| Type | 40FT Container |
|---|---|
| Engine | Perkins |
| Alternator | STAMFORD Type |
| Control Panel | Smartgen |
| Warranty | 12 Months/1000 Hours |
| Output Power | 250KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 230V/240V/380V Optional |
| Engine | Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Output Power | 12KW 12.5KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | FAWDE,Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford,Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Power(Prime/Standby) | 160kw 200kva |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | 288 |
| Voltage | 220v-480v |
| Engine | Perkins |