| Output Power | 20-80KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Standby Power | 8KW/10KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 20A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 2V86 , 2 Cylinder Air Cooled Diesel Engine |
| Output Power | 5Kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | 188FAE |
| Alternator | 100% Copper |
| Trailer Power Generator Alternator Generator Engine | Stamford |
|---|---|
| Fuel Tank | 8 Hours When 100% Loading |
| Speed Govern | Electronic |
| Speed | 1500rpm |
| Conditions Of Use | Land Use |
| Model | PD12ST |
|---|---|
| Certificate | CE/ISO9001 |
| 10kva Generator Type | Portable / Soundproof Silent Type |
| 10kva Generator Warranty | 12 Months/1000 Hours |
| Starting Method | Mechanical Or Electronic |
| Power(Prime/Standby) | 8kw / 8kva Genset |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 32A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 198F , 1 Cylinder , 4 Stroke , Diesel Motor |
| 10kva Generator Type | Portable / Soundproof Silent Type |
|---|---|
| Warranty | 12 Months / 1 Year |
| Starting System | 12V Electric Start |
| Phase | Single Phase |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Amps | 300 |
|---|---|
| Frequency | 50HZ/60HZ |
| Voltage | 120/220/240 |
| Warranty | 1 Year Or 1000 Hours |
| Phase | Single Phase |
| Rated Frequency (Hz) | 50/60 |
|---|---|
| Rated Voltage (v) | 230 120/240 230/400v 277/480V(depend) |
| Rated Output Power(kW) | 5.2 5.7 |
| Max Power(kW) | 5.7 6.2 |
| Phase Number | Single Phase Or Three Phase |
| 10kva Generator Type | Portable / Soundproof Silent Type |
|---|---|
| Warranty | 12 Months / 1 Year |
| Starting System | Electric Start |
| Phase | Single Phase |
| Cooling Method | Air Cooled |