| Power(Prime/Standby) | 2.7KW/3KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 6A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 178F |
| Output Power | 5KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | 188FAE |
| Alternator | 100% Copper |
| Model | GD10ET |
|---|---|
| Certificate | CE/ISO9001 |
| Power Factor | 0.8 |
| Protection Class | IP23 |
| Phase Number | 3 |
| Standby Power | 6.5KVA / 6KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 20A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 186FAE , 1 Cylinder Air Cooled Diesel Engine |
| Output Power | 5Kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | 188FAE |
| Alternator | 100% Copper |
| Power(Prime/Standby) | 10KW/11KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 35A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 2V92 , 2 Cylinder Diesel Engine |
| Output Power | 10KW/11KVA |
|---|---|
| Engine | 292F |
| Alternator | 100% Copper, Brushless, With AVR |
| Warranty | 1 Year Or 1000 Hours |
| Certificate | ISO9001/ISO14001/CE |
| Warranty | 1-2 Years |
|---|---|
| Power | 20kw-2000kw |
| Speed | 1500rpm/1800rpm/3000rpm |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Structure | Open/Silent/Container |
| Power(Prime/Standby) | 8KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Speed | 3000RPM /3600RPM |
| Cylinder Type | 1 Cylinder 4-stroke |
| Start Type | Electric / Hand Start |
| Output Power | 6KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | 188FAE |
| Alternator | 100% Copper |