| Product Name | Diesel Generator |
|---|---|
| Prime Power | 4.5KW 5KVA |
| Genset Model | PD6500ES |
| Standby Power | 5KW 5.5KVA |
| Engine Type | 186FAE |
| Rated Power | 50KW To 300KW |
|---|---|
| Standby Power | 55KW To 330KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Engine |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / Smartgen |
| Generator Type | Portable/Homeuse Genset |
|---|---|
| Engine Model | PowerFriend/188FAGE |
| Net Weight | 170kg |
| Warranty | 12 Months/1000 Hours |
| Power Factor | 1 |
| Model | GD10TS |
|---|---|
| Certificate | CE/ISO9001 |
| Power Factor | 0.8/1 |
| Insulation Class | H |
| Protection Class | IP23 |
| Power(Prime/Standby) | 5KVA /5KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 186FA |
| Power(Prime/Standby) | 5KVA /5KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 186FA |
| Power(Prime/Standby) | 12KW / 12KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 54A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 2V92 , 2 Cylinder Diesel Motor , Air Cooled |
| Generator Type | Portable/Homeuse |
|---|---|
| Engine Model | IF188FAGE |
| Net Weight | 170kg |
| Warranty | 12 Months/1000 Hours |
| Power Factor | 1 |
| SIZE | 20FT |
|---|---|
| Engine | MTU Or CUMMINS |
| Alternator | STAMFORD/LEORY SOMER/MARATHON/MECCALTE |
| Control Panel | Deep Sea |
| Cooling Method | Water-cooled |
| Certificate | CE,ISO9001 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year Or 1000 Hours |
| Type | Air Cooled |
| Noise(7m)dB(A) | 88 |
| Product Name | Welding Generator |