| Power(Prime/Standby) | 250KW/ 313KVA 280KW/344KVA |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 450A |
| Voltage | 220/380V 230/400V 240/415V |
| Engine | FPT / C9 |
| Phase | 3 Phase |
|---|---|
| Warranty | 1 Year Or 1000 Hours |
| Engine | FPT NEF67SM1 |
| Alternator | Meccalte , Copy Stamford, Stamford |
| Controller | Smartgen |
| Rated Power | 250kva |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 360A |
| Voltage | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Engine | FPT/ SFH C9 |
| Rated Power | 375KVA / 300KW |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 540A |
| Voltage | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Engine | FPT FPT/ CURSOR13TE2A MADE IN ITALY |
| Rated Power | 250kva |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 360A |
| Voltage | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Engine | FPT/ SFH C9 |
| Output Power | 60KW 75KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | FPT / N45 SM2A |
| Alternator | Stamford Alternator |
| Rated Power | 250kva/200kw |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 360A |
| Voltage | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Engine | Italy FPT/ SFH C9 |
| Output Power | 400KVA /320KW |
|---|---|
| Frequency | 50HZ |
| Voltage | 220/380V 50Hz |
| Engine | FPT C13 |
| Alternator | STAMFORD |
| Power(Prime/Standby) | 200KW/250KVA |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Italy FPT FPT Motor |
| Controller | Deepsea / ComAp / Harsen / Smartgen 6120 |
| Output Power | 60KW 75KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | FPT |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |