| Rated Power | 60KW / 75KVA |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 108A |
| Voltage | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Engine | Euro Italy FPT/ (mad In ITALY) |
| Rated Power | 220KW |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 396A |
| Voltage | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Engine | FPT FPT/ C87TE1D |
| Output Power | 10KVA To 80KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Original UK Perkins Power |
| Alternator | Original Stamford / Mecc Alte |
| Set Model | GP1238CCS |
|---|---|
| Prime At 50HZ, 40℃ Ambient | 900kW 1125KVA |
| Standby At 50HZ, 40℃ Ambient | 990kW 1238KVA |
| Rated Gen-set Output | 230/400V 50Hz |
| Engine Brand | Cummins |
| Output Power | 1000KVA /800KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220/400V 230/430 240/415 Optional |
| Engine | Original UK Perkins 4008TAG2A |
| Alternator | Stamford/ Mecc Alte |
| Power(Prime/Standby) | 25-200kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | Depending On Power |
| Voltage | 220v-690v |
| Engine | Ricardo |
| Power(Prime/Standby) | 80KVA/64KW |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 200A |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Cummins / 6BT5.9-G2 |
| Power(Prime/Standby) | 25KVA - 150KVA |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 50A-300A |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | FOTON LOVOL |
| Engine Brand | FPT |
|---|---|
| Prime Power | 180KW 225KVA |
| Genset Model | GP248FPS |
| Standby Power | 198KW 248KVA |
| Engine Model | FPT FPT/ CURSOR87TE2 |
| Output Power | 1000KVA /800KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220/400V 230/430 240/415 Optional |
| Engine | Original UK Perkins |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |