| Engine Brand | FAWDE |
|---|---|
| Prime Power | 40KW 50KVA |
| Genset Model | GP55FWS |
| Standby Power | 44KW 55KVA |
| Engine Model | 4DX22-65D |
| Rated Power | 400kw/500kva |
|---|---|
| Standby Power | 440kw/550kva |
| Engine | Original USA Cummins |
| Alternator | Orginal Stamford / Leory Somer |
| Controler Panel | DeepSea / Smartgen |
| Start Method | Electric Start,12VDC |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Insulation Class | H |
| Genset Structure | SILENT |
| Alternator | Stamford |
| Output | AC Three Phase |
|---|---|
| Coolingsystem | Water-cooled |
| Alternator Brand | STAMFORD / PI144E |
| Rated Power | KVA 6.25 |
| Power Factor | 0.8 |
| Power Output | 100KW |
|---|---|
| Rated Speed | 3000r/min |
| Power Factor | 0.8 |
| Alternator Brand | STAMFORD / PI144E |
| Option | ATS/ Fuel Tank Capacity/colors/Logo |
| Power Output | 100KW |
|---|---|
| Rated Currency | 144A |
| Option | ATS/ Fuel Tank Capacity/colors/Logo |
| Rated Power | KVA 6.25 |
| Coolingsystem | Water-cooled |
| Option | ATS/ Fuel Tank Capacity/colors/Logo |
|---|---|
| Rated Power | KVA 6.25 |
| Rated Speed | 3000r/min |
| Rated Currency | 144A |
| Runtimeatfullload | 8 Hours |
| Rated Power | 24KW / 30KVA |
|---|---|
| Standby Power | 26KW / 33 KVA |
| Engine | FONTON / LOVOL |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110/6020/7220/7320 |
| Rated Power | 40kw/50kva |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 72A |
| Voltage | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Engine | FPT FPT/ NEF45Am1A |
| Power(Prime/Standby) | 32kw/40kva |
|---|---|
| Frequency | 50HZ |
| Current | 57.6A |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Cummins / 4BT3.9-G1 |