| Standby Power | 8KW/10KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 20A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 2V86 , 2 Cylinder Air Cooled Diesel Engine |
| Power(Prime/Standby) | 20kva To 200kva |
|---|---|
| Standby Power | 22kva To 220kva |
| Current | 50A To 500A |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Foton Lovol Diesel Engine |
| Output Power | 80KW 100KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | PERKINS |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Power(Prime/Standby) | 7KW /7KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 20A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 192FAE |
| Rated Power | 20KW / 25KVA |
|---|---|
| Standby Power | 22KW / 28 KVA |
| Engine | FONTON / LOVOL |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110/6020/7220/7320 |
| Output Power | 1250KVA /1000KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220/400V 230/430 240/415 Optional |
| Engine | Perkins |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Phase Number | 3 |
|---|---|
| Power Factor | 0.8 |
| Engine Model | FPT FPT/C13 |
| Genset Structure | SILENT |
| Insulation Class | H |
| Power(Prime/Standby) | 20kw 24kw 30kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | Depending On Power |
| Voltage | 220v-480v |
| Engine | YangDong |
| Rated Power | 48kw / 60kva |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 87A |
| Voltage | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Engine | Cummins Engine |
| Type | Protable |
|---|---|
| Engine | 178FAE |
| Alternator | 100% Copper |
| Control Panel | Digital Or Normal Meter |
| Cooling Method | Air-cooled |