| Cooling System | Water Cooled |
|---|---|
| Fuel Tank | 8 Hours Running |
| Speed Govern | Electronic |
| Speed | 1500rpm |
| Conditions Of Use | Land Use |
| Brand | GP17FWS |
|---|---|
| Starting Method | Electric Start |
| Certificate | CE/ISO9001 |
| Speed | 1500rpm |
| Noise Level | 65 Db(A) @ 7 Meters |
| Genset Model | GP220FPS |
|---|---|
| Prime Power | 160KW 200KVA |
| Standby Power | 176KW 220KVA |
| Engine Model | FPT FPT/NEF67TM7 |
| Engine Features | 6-cylinder,4 Stroke,Turbo Charged Aftercooled |
| Genset Model | GP28DCS |
|---|---|
| Engine Brand | Cummins |
| Prime Power | 20KW/ 25KVA |
| Standby Power | 22KW/ 28KVA |
| Engine Model | 4B3.9-G1 |
| Rated Power | 500KVA/400KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Chinese WUXI / Wandi Engine |
| Alternator | Original Stamford / Mecc Alte |
| Rated Power | 50KVA /40 KW |
|---|---|
| Standby Power | 55KVA/ 44 KW |
| Engine | Ricardo KOFO Diesel Engine |
| Alternator | Copy Stamford |
| Controler Panel | Smartgen |
| Output Power | 50 KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | FAWDE,Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Engine | FAWDE |
|---|---|
| Alternator | China Stamford |
| Controller | Smartgen 6110 |
| Phase | 3 Phase |
| Warranty | 12 Months/ 1 Year |
| Engine | CUMMINS / FPT / PERKINS |
|---|---|
| Alternator | Copy Stamford |
| Controller | Smartgen 6110 |
| Phase | 3 Phase |
| Warranty | 12 Months/ 1 Year |
| Genset Model | GP110DCS |
|---|---|
| Prime Power | 80KW/100KVA |
| Standby Power | 88KW/110KVA |
| Engine Features | 6-cylinder,4 Stroke,water Cooled ,Turbo |
| Engine Brand | DCEC |