| Rated Power | 20KVA/16KW |
|---|---|
| Standby Power | 17KVA/ 13KW |
| Noise | 65dB 7 Meters Super Silent Type |
| Fuel Tank | 8 Hours /24 Hours/ 72 Hours |
| Certificate | ISO9001/ISO14001/CE |
| Rated Power | 120KVA /96 KW |
|---|---|
| Standby Power | 132KVA/ 106KW |
| Engine | WEICHAI KOFO Diesel Engine |
| Alternator | Copy Stamford |
| Controler Panel | Smartgen 6120 |
| Air Breaker | MCCB DLIXI 3 Pole |
|---|---|
| Rated Power | 30KVA / 24KW |
| Standby Power | 33KVA/ 26KW |
| Warranty | 1 Year Or 1000 Hours |
| Engine | Ricardo KOFO Diesel Engine |
| Rated Power | 500KVA/400KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Deutz Germany |
| Alternator | Original Stamford / Mecc Alte |
| Rated Power | 80kw/100kva |
|---|---|
| Standby Power | 88kw/110kva |
| Engine | YUCHAI Diesel Motor |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / DeepSea 6020 /Smartgen |
| Rated Power | 500KVA/400KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Deutz Germany |
| Alternator | Original Stamford / Mecc Alte |
| Rated Power | 125KVA /100 KW |
|---|---|
| Standby Power | 137KVA/ 110KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Motor |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / DeepSea 6020 /Smartgen |
| Rated Power | 63KVA /50 KW |
|---|---|
| Standby Power | 70KVA/ 55 KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Engine YC4D85Z-D20 |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / Smartgen |
| Rated Power | 125KVA /100 KW |
|---|---|
| Standby Power | 137KVA/ 110KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Motor |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / DeepSea 6020 /Smartgen |
| Type | Silent |
|---|---|
| Engine | FAWDE |
| Alternator | Stamford Type |
| Control Panel | Smartgen |
| Warranty | 12 Months / 1 Year |