| Output Power | 80KW 100KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Output Power | 200KW 250KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Rated Power | 100KVA/80KW |
|---|---|
| Standby Power | 110KVA/88KW |
| Engine | Lovol / 1006TAG2A |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea / Smartgen |
| Rated Power | 15KVA/12KW |
|---|---|
| Standby Power | 17KVA/ 13KW |
| Noise | 65dB 7 Meters Super Silent Type |
| Fuel Tank | 8 Hours /24 Hours/ 72 Hours |
| Certificate | ISO9001/ISO14001/CE |
| Output Power | 50KW 62KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | ISUZU.Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Rated Power | 200KVA /160KW |
|---|---|
| Standby Power | 220KVA /176KW |
| Engine | ShangChai SDEC Engine SC8D280D2 |
| Alternator | Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea / Smartgen |
| Rated Power | 500kw/625kva |
|---|---|
| Standby Power | 550kw/688kva |
| Engine | Original Cummins KTAA19-G6A |
| Alternator | Orginal Stamford HCI544FS |
| Controler Panel | DeepSea / Smartgen |
| Generator Type | Standard Container Type Canopy |
|---|---|
| Engine Model | YUCHAI / YC6C1220L-D20 |
| Alternator | STAMFORD / MECC ALTE |
| Controller | DEEPSEA / SMARTGEN |
| Fuel Tank | 8 Hours At 100% Loading |
| Rated Power | 125KVA /100 KW |
|---|---|
| Standby Power | 137KVA/ 110KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Motor |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / DeepSea 6020 /Smartgen |
| Engine | CUMMINS |
|---|---|
| Alternator | China Stamford |
| Controller | Smartgen 6110 |
| Phase | 3 Phase |
| Warranty | 12 Months/ 1 Year |