| Engine | CUMMINS |
|---|---|
| Alternator | China Stamford |
| Controller | Smartgen 6110 |
| Phase | 3 Phase |
| Warranty | 12 Months/ 1 Year |
| Output Power | 40KW 50KVA |
|---|---|
| Frequency | 50HZ |
| Voltage | 230/400V |
| Engine | FAWDE |
| Alternator | STAMFORD |
| Engine Brand | FAWDE |
|---|---|
| Certificate | CE,ISO |
| Warranty | 1 Year Or 1000 Hours |
| Packaging Details | ply wooden case |
| Delivery Time | 20 work days |
| Rated Power | 156KVA /125KW |
|---|---|
| Standby Power | 170KVA /138KW |
| Engine | DONGFENG CUMMINS 6BTAA5.9-G12 |
| Alternator | Orginal Stamford / Mecc / Chinese Alternator |
| Controler Panel | DeepSea / Smartgen |
| Rated Power | 200KVA /160KW |
|---|---|
| Standby Power | 220KVA /176KW |
| Engine | ShangChai SDEC Engine SC8D280D2 |
| Alternator | Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea / Smartgen |
| Rated Power | 160KW |
|---|---|
| Standby Power | 176KW |
| Engine | Italy Brand FPT C9 |
| Alternator | Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea / Smartgen |
| Output Power | 40KW 55KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | FAWDE,Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Output Power | 40KW 55KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | FAWDE |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Type | Silent |
|---|---|
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Engine | FPT |
| Alternator | STAMFORD TYPE |
| Control Panel | Smartgen 6110 |
| Output Power | 24KW 30KVA |
|---|---|
| Frequency | 50HZ |
| Voltage | 230/400V |
| Engine | FAWDE |
| Alternator | STAMFORD |