| Genertor Prime Power | 500KW 625KVA |
|---|---|
| Generator Standby Power | 550KW 688KVA |
| 500KW Generator Engine | KTAA19-G6A |
| 500kw Generator Alternator | STAMFORD / MECC |
| 500KW Generator Controller | Stamford Type, Brushless, 100% Copper |
| Cooling System | Water Cooled |
|---|---|
| Fuel Tank | 8 Hours Running |
| Speed Govern | Electronic |
| Speed | 1500rpm |
| Conditions Of Use | Land Use |
| Engine | FAWDE |
|---|---|
| Alternator | Copy Stamford |
| Controller | Smartgen 6110 |
| Phase | 3 Phase |
| Warranty | 12 Months/ 1 Year |
| Engine | FAWDE |
|---|---|
| Alternator | China Stamford |
| Controller | Smartgen 6110 |
| Phase | 3 Phase |
| Warranty | 12 Months/ 1 Year |
| Prime Power | 40KW 50KVA |
|---|---|
| Standby Power | 44KW 55KVA |
| Engine Model | 4BTA3.9-G2 |
| Output Type | AC Three Phase |
| Alternator Model | STAMFORD UCI224D |
| Power Rate | 1200KW |
|---|---|
| Frequency | 50HZ/60HZ |
| Engine Model | KTA50-GS8 |
| Voltage | 230/400 |
| Alternator | STAMFORD /PI734C |
| Cooling System | Water Cooled |
|---|---|
| Fuel Tank | 8 Hours Running |
| Speed Govern | Electronic |
| Speed | 1500rpm |
| Conditions Of Use | Land Use |
| Rated Power | 50KW To 300KW |
|---|---|
| Standby Power | 55KW To 330KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Engine |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / Smartgen |
| Cooling System | Water Cooled |
|---|---|
| Fuel Tank | 8 Hours Running |
| Speed Govern | Electronic |
| Speed | 1500rpm |
| Conditions Of Use | Land Use |
| Cooling System | Water Cooled |
|---|---|
| Fuel Tank | 8 Hours Running |
| Speed Govern | Electronic |
| Speed | 1500rpm |
| Conditions Of Use | Land Use |