| Engine Brand | FAWDE |
|---|---|
| Prime Power | 40KW 50KVA |
| Genset Model | GP55FWS |
| Standby Power | 44KW 55KVA |
| Engine Model | 4DX22-65D |
| Power(Prime/Standby) | 8KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Speed | 3000RPM /3600RPM |
| Cylinder Type | 1 Cylinder 4-stroke |
| Start Type | Electric / Hand Start |
| Power(Prime/Standby) | 110kw To 682kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Speed | 1500RPM /1800RPM |
| Cylinder Type | 6 Cylinder And 12 Cylinder 4-stroke |
| Governor Type | Mechanical / Electric |
| Power Power | 14KW 15.5 KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Speed | 3000RPM /3600RPM |
| Starting System | Electric Start |
| Cylinder | Two Cylinders |
| Light Type | 4X400W Metal Halide |
|---|---|
| Engine Type | Diesel Power , 186FA Air Cooled |
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Light Type | 4X1000W Metal Halide |
|---|---|
| Engine Type | Diesel Power , 186FA Air Cooled |
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |