| Power(Prime/Standby) | 25KVA / 20 KW |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 36A |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Cummins / 4B3.9-G1 |
| Type | Silent |
|---|---|
| Engine | FAWDE |
| Alternator | Stamford Type |
| Control Panel | Smartgen |
| Warranty | 12 Months / 1 Year |
| Engine | CUMMINS |
|---|---|
| Alternator | Copy Stamford |
| Controller | Smartgen 6110 |
| Phase | 3 Phase |
| Warranty | 12 Months/ 1 Year |
| Engine | CUMMINS |
|---|---|
| Alternator | China Stamford |
| Controller | Smartgen 6110 |
| Phase | 3 Phase |
| Warranty | 12 Months/ 1 Year |
| Rated Power | 62.5KVA /50 KW |
|---|---|
| Standby Power | 68.75KVA/ 55 KW |
| Engine | Cuminns Diesel Engine/optional |
| Alternator | Optional |
| Controler Panel | DeepSea / Smartgen/ComAp/Smartgen/Harsen |
| Generator Type | Portable/Homeuse Genset |
|---|---|
| Engine Model | PowerFriend/188FAGE |
| Net Weight | 170kg |
| Warranty | 12 Months/1000 Hours |
| Power Factor | 1 |
| Brand Name | Diesel Engine |
|---|---|
| Model Number | GP33FWS |
| Rated Voltage | 220/380V, 230/400V |
| Rated Current | 45.1A |
| Rated Speed | 1500rpm/1800rpm |
| Alternator Brand | Stamford |
|---|---|
| Hs Code | 85021200 |
| Temperature Rise | Class F |
| Output Type | AC Three Phase 220/380V 50/60Hz |
| Voltage | 220V / 380V / 440V |
| Type | Silent |
|---|---|
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Engine | FPT/CUMMINS/PERKINS/DOOSAN/FAWDE |
| Alternator | STAMFORD TYPE |
| Control Panel | Smartgen 6110 |
| Type | Silent |
|---|---|
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Engine | FPT |
| Alternator | STAMFORD TYPE |
| Control Panel | Smartgen 6110 |