| Generator Type | Portable/Homeuse |
|---|---|
| Engine Model | IF188FAGE |
| Net Weight | 170kg |
| Warranty | 12 Months/1000 Hours |
| Power Factor | 1 |
| Engine | CUMMINS |
|---|---|
| Alternator | Copy Stamford |
| Controller | Smartgen 6110 |
| Phase | 3 Phase |
| Warranty | 12 Months/ 1 Year |
| Type | Silent |
|---|---|
| Engine | FAWDE |
| Alternator | Stamford Type |
| Control Panel | Smartgen 6110 |
| Warranty | 12 Months / 1 Year |
| Power(Prime/Standby) | 8kw / 8kva |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 32A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 198F , 1 Cylinder , 4 Stroke , Diesel Engine |
| Type | Silent |
|---|---|
| Engine | FPT |
| Warranty | 12 Months/1000 Hours |
| Starting Method | 12V Electrical Strating |
| Noise Level(7m) | 72dBA |
| Type | Silent |
|---|---|
| Engine | FPT/CUMMINS/FAWDE |
| Warranty | 12 Months/1000 Hours |
| Starting Method | 12V Electrical Strating |
| Noise Level(7m) | 72dBA |
| Type | Silent |
|---|---|
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Engine | FPT |
| Alternator | STAMFORD TYPE |
| Control Panel | Smartgen 6110 |
| Prime Power | 40KW 50KVA |
|---|---|
| Standby Power | 44KW 55KVA |
| Engine Model | 4BTA3.9-G2 |
| Output Type | AC Three Phase |
| Alternator Model | STAMFORD UCI224D |
| Output Power | 2kw To 2.5 Kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 440v Optional |
| Engine | 192FE |
| Alternator | 100% Copper |
| Power(Prime/Standby) | 3KVA/3KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 300A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 2V86 Diesel Engine Air Cooled |