| Export Markets | Global |
|---|---|
| Control System | Manual/Automatic |
| Warranty | 1-2 Years |
| Power | 20kw-2000kw |
| Speed | 1500rpm/1800rpm/3000rpm |
| Power | 20kw-2000kw |
|---|---|
| Brand | Cummins, Perkins, Deutz, Volvo, MTU, Doosan, Etc. |
| Structure | Open/Silent/Container |
| Fuel | Diesel |
| Cooling System | Air/Water |
| Air Breaker | MCCB DLIXI 3 Pole |
|---|---|
| Rated Power | 30KVA / 24KW |
| Standby Power | 33KVA/ 26KW |
| Warranty | 1 Year Or 1000 Hours |
| Engine | Ricardo KOFO Diesel Engine |
| Rated Power | 63KVA /50 KW |
|---|---|
| Standby Power | 70KVA/ 55 KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Engine YC4D85Z-D20 |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / Smartgen |
| Rated Power | 500kva / 400kw |
|---|---|
| Standby Power | 550kva / 440kw |
| Engine | Cummins Diesel Engine KTA19-G4 |
| Alternator | Stamford |
| Controller | DeepSea 7320 |
| Rated Power | 300KW/375KVA |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 540A |
| Voltage | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Engine | FPT/ (ITALY) CURSOR13TE2A |
| Generator Type | Portable/Homeuse Genset |
|---|---|
| Engine Model | PowerFriend/188FAGE |
| Net Weight | 170kg |
| Warranty | 12 Months/1000 Hours |
| Power Factor | 1 |
| Rated Power | 30KVA/24KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Chinese YANGDONG Diesel Motor |
| Alternator | Original Stamford / Mecc Alte |
| Product Name | Standby 220kw Soundproof Diesel Genset |
|---|---|
| Certificate | IOS9001 |
| Phase Number | 3 |
| Power Factor | 0.8 |
| Engine Model | FPT FPT/CURSOR87TE3 |
| Certificate | CE,ISO9001 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year Or 1000 Hours |
| Type | Air Cooled |
| Noise(7m)dB(A) | 88 |
| Product Name | Welding Generator |