| Rated Power | 7.0KW/7.5KVA |
|---|---|
| Engine | 192FAGE |
| Alternator | 100% Copper, Brushless, With AVR |
| Warranty | 1 Year Or 1000 Hours |
| Certificate | ISO9001/ISO14001/CE |
| Rated Power | 7.0KW/7.5KVA |
|---|---|
| Standby Power | 7.0KW/7.5KVA |
| Engine | 192FAGE |
| Alternator | 100% Copper, Brushless, With AVR |
| Warranty | 1 Year Or 1000 Hours |
| Rated Power | 40kw / 50kva |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 72A |
| Voltage | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Engine | FPT FPT/ NEF45Am1A |
| Output Power | 16KW 20KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | YangDong,Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Model | GP440FPS |
|---|---|
| Prime | 320KW 400KVA |
| Standby | 352KW 440KVA |
| Rated Gen-set Output | 220/380V 50Hz |
| Dimension (L×W×H)mm | 4800x1400x2230mm |
| Power Rate | 5KW |
|---|---|
| Frequency | 50HZ/60HZ |
| Engine Model | 186FAE |
| Voltage | 230 |
| Alternator | Option |
| Weight | 500 Kg - 3000 Kg |
|---|---|
| Starting System | Electric Start / Manual Start |
| Power Range | 20kW-220kW |
| Alternator Brand | Stanford |
| Frequency | 50 Hz / 60 Hz |
| Power(Prime/Standby) | 50kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | Depending On Power |
| Voltage | 220v-440v |
| Engine | Cummins - 4BTA3.9 |
| Power(Prime/Standby) | 5000W/5KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 186FAE, 1 Cylinder , Diesel Engine |
| Power(Prime/Standby) | 150KW/188KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | Depending On Power |
| Voltage | 220v-690v |
| Engine | Cummins 6CTA8.3-G2 |