| Material | Steel |
|---|---|
| Weight | 6200kg |
| Output Power | 20KW 25KVA |
| Installation Method | Fixed |
| Start Method | Electric Motor |
| Start Method | Electric Motor |
|---|---|
| Weight | 6200kg |
| Air Breaker | MCCB DLIXI 3 Pole Or 4 Pole |
| Rated Frequency | 50 Hz |
| Starting System | 12V DC Electric Start |
| SIZE | 40FT |
|---|---|
| Engine | MTU Or CUMMINS |
| Alternator | STAMFORD/LEORY SOMER/MARATHON/MECCALTE |
| Control Panel | Deep Sea |
| Cooling Method | Water-cooled |
| Power(Prime/Standby) | 20kw 24kw 30kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | Depending On Power |
| Voltage | 220v-480v |
| Engine | ISUZU |
| Power(Prime/Standby) | 20KW / 25KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | 38A |
| Voltage | 220/380V 230/400V 240/415V |
| Engine | JAPAN KUBOTA V3300-E2BG2 |
| Power Power | 500KVA 400KW |
|---|---|
| Frenquency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v-690v For You Choose |
| Engine | USA Cummins |
| Alternator | Marathon |
| Genset Model | GP-FW22 |
|---|---|
| Prime Power | 16KW 20KVA |
| Standby Power | 17.6KW 22KVA |
| Frequency | 50Hz |
| Engine Brand | FAWDE |
| Genset Model | GP-FW33 |
|---|---|
| Prime Power | 24KW 30KVA |
| Standby Power | 26KW 33KVA |
| Phase & Wires | 4-cylinder, Water Cooled |
| Engine Brand | FAWDE |
| Engine Brand | FAWDE |
|---|---|
| Prime Power | 16KW 20KVA |
| Engine Model | 4DW91-29D |
| Standby Power | 17.6KW 22KVA |
| Alternator Model | STAMFORD / PI 144D |
| Power(Prime/Standby) | 20KW / 25KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | 50A |
| Voltage | 220/380V 230/400V 240/415V |
| Engine | ISUZU 4JB1 |