| Engine Brand | Doosan |
|---|---|
| Start Method | Electric Motor |
| Starting System | 12V DC Electric Start |
| Rated Frequency | 50 Hz |
| Installation Method | Fixed |
| Start Method | Electric Motor |
|---|---|
| Weight | 6200kg |
| Air Breaker | MCCB DLIXI 3 Pole Or 4 Pole |
| Rated Frequency | 50 Hz |
| Starting System | 12V DC Electric Start |
| Genset Type | Trailer Type |
|---|---|
| Rated Frequency | 50 Hz |
| Air Breaker | MCCB DLIXI 3 Pole Or 4 Pole |
| Engine Brand | Doosan |
| Installation Method | Fixed |
| Genertor Prime Power | 500KW 625KVA |
|---|---|
| Generator Standby Power | 550KW 688KVA |
| 500KW Generator Engine | KTAA19-G6A |
| 500kw Generator Alternator | STAMFORD / MECC |
| 500KW Generator Controller | Stamford Type, Brushless, 100% Copper |
| Power(Prime/Standby) | 5.5kva |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Speed | 3000RPM /3600RPM |
| Cylinder Type | 1 Cylinder 4-stroke |
| Start Type | Electric / Hand Start |
| SIZE | 20FT |
|---|---|
| Engine | MTU Or CUMMINS |
| Alternator | STAMFORD/LEORY SOMER/MARATHON/MECCALTE |
| Control Panel | Deep Sea |
| Cooling Method | Water-cooled |
| Power(Prime/Standby) | 125kw 140kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | Depending On Power |
| Voltage | 220v-440v |
| Engine | Cummins - 6CTA8.3-GM |
| Output Power | 100KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Output Power | 80kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Lovol |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Output Power | 100KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Lovol |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |