| Engine | CUMMINS/FPT Diesel Generator Set Smartgen |
|---|---|
| Alternator | Copy Stamford |
| Controller | Smartgen 6110 |
| Phase | 3 Phase |
| Warranty | ONE Year |
| Power(Prime/Standby) | 3KVA/3KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 300A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 2V86 Diesel Engine Air Cooled |
| Power(Prime/Standby) | 20kva To 200kva |
|---|---|
| Standby Power | 22kva To 220kva |
| Current | 50A To 500A |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Foton Lovol Diesel Engine |
| Rated Power | 125KVA /100 KW |
|---|---|
| Standby Power | 137KVA/ 110KW |
| Engine | KOFO Diesel Engine |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 4610 / Smartgen |
| Power(Prime/Standby) | 6KW/6.2KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 27A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 188F, Air Cooled , Diesel Power |
| Product Name | Standby 220kw Soundproof Diesel Genset |
|---|---|
| Certificate | IOS9001 |
| Phase Number | 3 |
| Power Factor | 0.8 |
| Engine Model | FPT FPT/CURSOR87TE3 |
| Generator Type | Portable/Homeuse Genset |
|---|---|
| Engine Model | PowerFriend/188FAGE |
| Net Weight | 170kg |
| Warranty | 12 Months/1000 Hours |
| Power Factor | 1 |
| Product Name | Diesel Generator |
|---|---|
| Engine Brand | FPT |
| Prime Power | 64KW 80KVA |
| Genset Model | PF-IV88S |
| Standby Power | 70KW 88KVA |
| Product | Water Cooled Diesel Generator |
|---|---|
| Fuel Tank | 8 Hours Running |
| Speed | 1500rpm/1800rpm |
| Conditions Of Use | Land Use |
| ATS | Optional |
| Product Name | Diesel Generator |
|---|---|
| Prime Power | 24KW/30KVA |
| Voltage | 230/400V |
| Engine | Italy FPT FPT Motor |
| MCCB | Delixi /ABB |