| Power(Prime/Standby) | 25KVA / 20 KW |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 50A |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | FAW Diesel Engine / 4DW91-29D |
| Rated Power | 50KVA /40 KW |
|---|---|
| Standby Power | 55KVA/ 44 KW |
| Engine | Ricardo KOFO Diesel Engine |
| Alternator | Copy Stamford |
| Controler Panel | Smartgen |
| Rated Power | 125KVA /100 KW |
|---|---|
| Standby Power | 137KVA/ 110KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Motor |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / DeepSea 6020 /Smartgen |
| Generator Type | Portable/Homeuse |
|---|---|
| Engine Model | IF188FAGE |
| Net Weight | 170kg |
| Warranty | 12 Months/1000 Hours |
| Power Factor | 1 |
| Rated Power | 125KVA /100 KW |
|---|---|
| Standby Power | 137KVA/ 110KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Motor |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / DeepSea 6020 /Smartgen |
| Rated Power | 500kva / 400kw |
|---|---|
| Standby Power | 550kva / 440kw |
| Engine | Cummins Diesel Engine KTA19-G4 |
| Alternator | Stamford |
| Controller | DeepSea 7320 |
| Rated Power | 62.5KVA /50 KW |
|---|---|
| Standby Power | 68.75KVA/ 55 KW |
| Engine | Cuminns Diesel Engine/optional |
| Alternator | Optional |
| Controler Panel | DeepSea / Smartgen/ComAp/Smartgen/Harsen |
| Model | GP55LVS |
|---|---|
| Certificate | CE/ISO9001 |
| Power Factor | 0.8 |
| Genset Structure | SILENT |
| Insulation Class | H |
| Product Name | Diesel Generator |
|---|---|
| Prime Power(KVA/KW) | 90KW 113KVA |
| Engine Model | 6BT5.9-G1 |
| Standby Power | 100KW 125KVA |
| Rated Voltage | 230/400V |
| Engine | FAWDE Diesel Generator Set |
|---|---|
| Alternator | China Stamford |
| Controller | Smartgen 6110 |
| Phase | AC Three Phase |
| Warranty | 12 Months/ 1 Year |