| Power(Prime/Standby) | 7.6KW / 8.2 KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Speed | 3000RPM /3600RPM |
| Cylinder Type | 1 Cylinder 4-stroke |
| Start Type | Electric / Hand Start |
| Power(Prime/Standby) | 20KW / 25KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | 38A |
| Voltage | 220/380V 230/400V 240/415V |
| Engine | JAPAN KUBOTA V3300-E2BG2 |
| Output Power | 250KW 312KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | KOFO,Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Power(Prime/Standby) | 30KW/38KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | 63A |
| Voltage | 220v-480v |
| Engine | FAWDE /4DX22-50D |
| Power Factor | 1 |
|---|---|
| Phase Number | Single Phase |
| Bore * Stroke | 86X72 |
| Displacement Ml | 418 |
| Lubrication System | Pressure Splashed |
| Genset Model | GP69DCS |
|---|---|
| Engine Brand | Cummins |
| Prime Power | 50KW / 63KVA |
| Standby Power | 55KW / 69KVA |
| Engine Model | 4BTA3.9-G2 |
| Engine Brand | FAWDE |
|---|---|
| Prime Power | 30KW 38KVA (Kw/Kva) |
| Genset Model | PF-FW41 |
| Standby Power | 33KW 41KVA (Kw/Kva) |
| Engine Model | 4DX21-53D |
| Engine Brand | FAWDE |
|---|---|
| Prime Power | 16KW 20KVA |
| Engine Model | 4DW91-29D |
| Standby Power | 17.6KW 22KVA |
| Alternator Model | STAMFORD / PI 144D |
| Engine Brand | FAWDE |
|---|---|
| Prime Power | 40KW 50KVA |
| Genset Model | GP-FW55 |
| Standby Power | 44KW 55KVA |
| Engine Model | 4DX22-65D |
| Genertor Prime Power | 500KW 625KVA |
|---|---|
| Generator Standby Power | 550KW 688KVA |
| 500KW Generator Engine | KTAA19-G6A |
| 500kw Generator Alternator | STAMFORD / MECC |
| 500KW Generator Controller | Stamford Type, Brushless, 100% Copper |