| Engine Brand | Perkins |
|---|---|
| Prime Power | 24KW 30KVA |
| Genset Model | GP33PS |
| Standby Power | 26KW 33KVA |
| Engine Model | 1103A-33G |
| Power(Prime/Standby) | 30KVA / 24KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | 43A |
| Voltage | 220v-480v |
| Engine | UK Perkins Diesel Motor |
| Power(Prime/Standby) | 15KVA/12KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | 21.6A |
| Voltage | 220v-480v |
| Engine | UK Perkins Diesel Motor |
| Power(Prime/Standby) | 250KVA /200KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | 360A |
| Voltage | 220v-480v |
| Engine | Original UK Perkins Diesel Engine |
| Generator Type | Silent Type |
|---|---|
| Warranty | 12 Months / 1 Year |
| Starting System | Electric Start |
| Phase | 3 Phase |
| Cooling Method | Water Cooled |
| Power Output | 100KW |
|---|---|
| Rated Speed | 3000r/min |
| Power Factor | 0.8 |
| Alternator Brand | STAMFORD / PI144E |
| Option | ATS/ Fuel Tank Capacity/colors/Logo |
| Cooling System | Water Cooled |
|---|---|
| Fuel Tank | 8 Hours Running |
| Speed Govern | Electronic |
| Speed | 1500rpm |
| Conditions Of Use | Land Use |
| Cooling System | Water Cooled |
|---|---|
| Fuel Tank | 8 Hours Running |
| Speed Govern | Electronic |
| Speed | 1500rpm |
| Conditions Of Use | Land Use |
| Cooling System | Water Cooled |
|---|---|
| Fuel Tank | 8 Hours Running |
| Speed Govern | Electronic |
| Speed | 1500rpm |
| Conditions Of Use | Land Use |
| Cooling System | Water Cooled |
|---|---|
| Fuel Tank | 8 Hours Running |
| Speed Govern | Electronic |
| Speed | 1500rpm |
| Conditions Of Use | Land Use |