| Generator Type | Silent.Open.Trailer |
|---|---|
| Rated Output Power | 5.0KW 5.5KVA |
| Engine | 188FAGE |
| Structure Type | Single Cylinder , In Lined 4 Stroke, Direct Injection |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Rated Power | 50KW To 300KW |
|---|---|
| Standby Power | 55KW To 330KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Engine |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / Smartgen |
| Product Name | Diesel Generator |
|---|---|
| Prime Power | 11 11.5 (Kw/Kva) |
| Genset Model | PD15ST |
| Engine Features | 2 Cylinder, 4-stroke, Air-cooled |
| Engine Model | 292F |
| Power Rate | 1200KW |
|---|---|
| Frequency | 50HZ/60HZ |
| Engine Model | KTA50-GS8 |
| Voltage | 230/400 |
| Alternator | STAMFORD /PI734C |
| Rated Power | 50KW To 300KW |
|---|---|
| Standby Power | 55KW To 330KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Engine |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / Smartgen |
| Model Number | GPE2V80 |
|---|---|
| Product Type | V-twin, 4-stroke, Water-cooled |
| Fuel | Diesel |
| Rated Output Power(KW) | 12KW(16.32HP)/3000 14KW(19.0HP)/36000 |
| Max Output (kw) (Hp) | 12.5KW(17.0HP)/3000 14.5KW(20.0HP)/36000 |
| Brand Name | Diesel Engine |
|---|---|
| Model Number | GP33FWS |
| Rated Voltage | 220/380V, 230/400V |
| Rated Current | 45.1A |
| Rated Speed | 1500rpm/1800rpm |
| Model Number | GPE292F |
|---|---|
| Product Type | Two Cylinders, 4-stroke, Air-cooled |
| Fuel | Diesel |
| Rated Output (kw) (Hp) | 14(19.0)/3000 15.5(21.0)/36000 |
| Max Output (kw) (Hp) | 15(20.5)/3000 16(22.0)/36000 |
| Model Number | GPE2V88F |
|---|---|
| Product Type | V-twin, 4-stroke, Air-cooled |
| Fuel | Diesel |
| Rated Output Power(KW) | 13(18.0)/3000 14(19.0)/36000 |
| Max Output (kw) (Hp) | 12.5(17.0)/3000 14.5(20.0)/36000 |
| Name | Fawde Diesel Generator |
|---|---|
| Prime Power | 25KW 30KVA |
| Genset Model | PF-FW33S |
| Standby Power | 28KW 33KVA |
| Engine Model | 4DW92-39D |