| Engine Brand | FPT |
|---|---|
| Genset Model | GP481FPS |
| Prime Power | 350KW 413KVA |
| Standby Power | 385KW 481KVA |
| Engine Model | FPT FPT/ C13TE3A |
| Rated Power | 50KW To 300KW |
|---|---|
| Standby Power | 55KW To 330KW |
| Engine | YUCHAI Diesel Engine |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 3110 / Smartgen |
| Genertor Prime Power | 500KW 625KVA |
|---|---|
| Generator Standby Power | 550KW 688KVA |
| 500KW Generator Engine | KTAA19-G6A |
| 500kw Generator Alternator | STAMFORD / MECC |
| 500KW Generator Controller | Stamford Type, Brushless, 100% Copper |
| Power(Prime/Standby) | 100KVA / 80KW |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 200A |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Cummins / 6BT5.9-G2 |
| Rated Power | 50KVA/40KW |
|---|---|
| Standby Power | 55KVA/44KW |
| Engine | Lovol Engine |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea / Smartgen |
| Rated Power | 100KVA/80KW |
|---|---|
| Standby Power | 110KVA/88KW |
| Engine | Lovol / 1006TAG2A |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea / Smartgen |
| Rated Power | 50KVA/40KW |
|---|---|
| Standby Power | 55KVA /44KW |
| Engine | Deutz / F6L912D |
| Alternator | Orginal Stamford / Mecc Alte |
| Controler Panel | DeepSea / Smartgen |
| Power(Prime/Standby) | 7KW /7KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 20A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 192FAE |
| Rated Power | 125KVA /100 KW |
|---|---|
| Standby Power | 137KVA/ 110KW |
| Engine | KOFO Diesel Engine |
| Alternator | Orginal Stamford / MECC ALTE |
| Controler Panel | DeepSea 4610 / Smartgen |
| Power(Prime/Standby) | 80KW/100KVA |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 152A |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Cummins / 6BT5.9-G2 |