| Cooling System | Water Cooled |
|---|---|
| Fuel Tank | 8 Hours Running |
| Speed Govern | Electronic |
| Speed | 1500rpm |
| Conditions Of Use | Land Use |
| Power(Prime/Standby) | 6kw To 30kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | Depending On Power |
| Voltage | 220v-690v |
| Engine | Kubota |
| Light Type | 4X1000W Metal Halide |
|---|---|
| Engine Type | Diesel Power , 186FA Air Cooled |
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Power(Prime/Standby) | 35KW/43KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | 63A |
| Voltage | 220/380V 230/400V 240/415V |
| Engine | ISUZU 4JB1TA |
| Light Type | 4X400W / 4X1000W Metal Halide |
|---|---|
| Engine Type | Diesel Power , 186FA Air Cooled , Single Cylinder, 4 Stroke |
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Light Type | 4x1500W Metal Halide |
|---|---|
| Engine Type | Laidong / KM380 |
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Light Type | 4X400W Metal Halide |
|---|---|
| Engine Type | Diesel Power , 186FA Air Cooled |
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Power(Prime/Standby) | 16kw 20ka |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| AVR | Brushless |
| Bearing | Single/Double |
| Copper | 100% Copper |
| Power(Prime/Standby) | 400KW 500KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| AVR | Brushless |
| Bearing | Single/Double |
| Copper | 100% Copper |
| Output Power | 10KVA To 80KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Original UK Perkins Power |
| Alternator | Original Stamford / Mecc Alte |