| Power(Prime) | 11.5KW/50HZ, 14.6KW/60HZ |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Speed | 1500RPM /1800RPM |
| Cylinder Type | 2 Cylinder |
| Displacement(L) | 1.651 L |
| Engine Output Power | 25KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | ISUZU |
| Genset Type | Open Type, Silent Type |
| Model Number | GPE2V80 |
|---|---|
| Product Type | V-twin, 4-stroke, Water-cooled |
| Fuel | Diesel |
| Rated Output Power(KW) | 12KW(16.32HP)/3000 14KW(19.0HP)/36000 |
| Max Output (kw) (Hp) | 12.5KW(17.0HP)/3000 14.5KW(20.0HP)/36000 |
| Model Number | GPE292F |
|---|---|
| Product Type | Two Cylinders, 4-stroke, Air-cooled |
| Fuel | Diesel |
| Rated Output (kw) (Hp) | 14(19.0)/3000 15.5(21.0)/36000 |
| Max Output (kw) (Hp) | 15(20.5)/3000 16(22.0)/36000 |
| Model Number | GPE2V88F |
|---|---|
| Product Type | V-twin, 4-stroke, Air-cooled |
| Fuel | Diesel |
| Rated Output Power(KW) | 13(18.0)/3000 14(19.0)/36000 |
| Max Output (kw) (Hp) | 12.5(17.0)/3000 14.5(20.0)/36000 |
| Light Type | 4X400W Metal Halide |
|---|---|
| Engine Type | Diesel Power , 186FA Air Cooled |
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Light Type | 4X1000W Metal Halide |
|---|---|
| Engine Type | Diesel Power , 186FA Air Cooled |
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 10A |
| Voltage | 220/230/240v |