| Output Power | 20KW 25KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | FAWDE,Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Output Power | 50KW 63KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Product Name | Prime 200kw Lower Noise Power Generator |
|---|---|
| Certificate | CE/ISO9001 |
| Phase Number | 3 |
| Power Factor | 0.8 |
| Engine Model | FPT FPT/CURSOR87TE3 |
| Product Name | Diesel Generator |
|---|---|
| Engine Brand | FPT |
| Prime Power | 160KW 200KVA |
| Genset Model | GP220FPS |
| Standby Power | 176KW 220KVA |
| Standby Power | 8KW/10KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Current | 20A |
| Voltage | 220/230/240v |
| Engine | 2V86 , 2 Cylinder Air Cooled Diesel Engine |
| Power(Prime/Standby) | 25KVA / 20 KW |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 36A |
| Voltage | 220/380V,230/240V |
| Engine | Cummins Engine/ 4B3.9-G1 |
| Engine Brand | FPT |
|---|---|
| Prime Power | 64KW 80KVA |
| Genset Model | GP88FPS |
| Standby Power | 70KW 88KVA |
| Engine Model | FPT FPT/NEF45SM3 |
| Power(Prime/Standby) | 10 To 500kva |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| AVR | Brushless |
| Bearing | Single/Double |
| Copper | 100% Copper |
| Engine Brand | FPT FPT(Italian Brand) |
|---|---|
| Prime Power | 240KW 300KVA |
| Genset Model | GP330FPS |
| Standby Power | 264KW 330KVA |
| Engine Model | FPT FPT/CURSOR87TE4 |
| Rated Power | 80KW /100KVA |
|---|---|
| Frequency | 50HZ / 60HZ |
| Current | 144A |
| Voltage | 220/380V, 230V/400V, 240V/415V |
| Engine | Euro Italy FPT/ (ITALY) |