| Output Power | 800KW 1000KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Power(Prime/Standby) | 12kw 15kva |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | 21.6 |
| Voltage | 220v-480v |
| Engine | Perkins |
| Output Power | 400KW 500KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Output Power | 80KW 100KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Output Power | 120KW 150KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Output Power | 1000KW 1250KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Output Power | 1000KW 1250KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford, Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Power(Prime/Standby) | 60KVA 48KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | 86A |
| Voltage | 220v/380V, 230V/400V |
| Engine | Perkins-1103A-33TG2 |
| Output Power | 10KVA To 80KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Original UK Perkins Power |
| Alternator | Original Stamford / Mecc Alte |
| Rated Power | 150KVA/120KW |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Original UK Perkins /1106A-70TAG2 |
| Alternator | Original Stamford / Mecc Alte |