| Output Power | 24KW 30KVA |
|---|---|
| Frequency | 50HZ |
| Voltage | 230/400V |
| Engine | FAWDE |
| Alternator | STAMFORD |
| Output Power | 12KW 12.5KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220v - 690v Optional |
| Engine | FAWDE,Cummins, Perkins, Deutz, FPT, Chinese Brand For Optional |
| Alternator | Stamford,Meccalte, Leroy Somer, Marathon, Wattek For Optional |
| Output Power | 80KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60HZ |
| Voltage | 220/380V |
| Engine | Original UK Perkins Power |
| Alternator | Original Stamford / Mecc Alte |
| Model | GP413FWS |
|---|---|
| Certificate | CE/ISO9001 |
| Power Factor | 0.8 |
| Starting Method | Mechanical Or Electronic |
| Color | Depend |
| Output Power | 40KW 50KVA |
|---|---|
| Frequency | 50HZ |
| Voltage | 230/400V |
| Engine | FAWDE |
| Alternator | STAMFORD |
| Power Rate | 5KW |
|---|---|
| Frequency | 50HZ/60HZ |
| Engine Model | 186FAE |
| Voltage | 230 |
| Alternator | Option |
| Power(Prime/Standby) | 120kw 150kva |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| AVR | Brushless |
| Bearing | Single/Double |
| Copper | 100% Copper |
| Power(Prime/Standby) | 6.5kw To 1000kw |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| AVR | Brushless |
| Bearing | Single/Double |
| Copper | 100% Copper |
| Power(Prime/Standby) | 200KW / 250KVA |
|---|---|
| Frequency | 50/60hz |
| Current | 360A |
| Voltage | 220v-690v |
| Engine | WUXI Engine WD129TAD19 |
| Prime At 50HZ, 40℃ Ambient | 20KW 25KVA |
|---|---|
| Standby At 50HZ, 40℃ Ambient | 22KW 27.5KVA |
| Rated Gen-set Output | 230/400V 50Hz |
| Dimension (L×W×H) | Silent: 2000*940*1200 |
| Engine Brand | FAWDE |